°
 

ULAŞIM

ULAŞIM

Fethiye’ye ve Otele nasıl gidilir?

Uçakla ya da kara yoluyla Fethiye merkeze ulaştıktan sonra Otele ulaşmak en fazla on dakika sürüyor.
Fethiye otogardan otele Belediye servis otobüsü, şehir içi dolmuşları ya da taksi ile ulaşabilirsiniz.

Fethiye’ye kara yoluyla nasıl gidilir?

Muğla iline bağlı olan Fethiye’ye karayolu ile ulaşmak isteyenler için; Türkiye’nin hemen tüm şehirlerinden direkt olarak otobüs seferleri bulunuyor. Fethiye Otogarı kentin ortasında yer alıyor.

  • İzmir Fethiye yol güzergâhı: İzmir – Aydın – Muğla – Dalaman – Fethiye güzergâhı en uygun yol. Aydın ve Muğla il merkezlerini geçtikten sonra Antalya istikametine doğru Köyceğiz ilçe merkezini geçtikten yaklaşık 50 dakika (64 km) sonra Fethiye’ye ulaşabilirsiniz.
  • Antalya yönünden gelecek olanlar Antalya-Muğla karayolu (D400) üzerinden araçla yaklaşık 2 saatlik yolculuk ile Fethiye’ye ulaşabilirsiniz. Antalya Fethiye yaklaşık olarak 195 kilometredir.
  • Ankara Fethiye yol güzergâhı: Ankara – Sivrihisar – Afyon – Burdur – Tefenni – Çavdır – Söğüt – Kemer – Fethiye güzergâhını izleyebilirsiniz.
  • İstanbul Fethiye yol güzergâhı: İstanbul – İzmit – Sakarya – Kütahya – Afyon – Burdur – Tefenni – Çavdır – Söğüt – Kemer – Fethiye güzergâhını izleyebilirsiniz.

Fethiye’ye uçakla nasıl gidilir?

Fethiye’ye uçakla gitmek isterseniz en yakın ve en uygun tercih Dalaman Havalimanıdır. Dalaman -Fethiye arası yaklaşık 50 km olup özel transfer aracı veya taksi ile 45 dakika sürüyor. 
Havalimanından şehre ulaşmak için Havaş ve Mutaş servisleri mevcut. Servislerin hareket saatleri, güzergâhları ve yolculuk sürelerini www.havas.net ya da www.muttas.com.tr adreslerinden öğrenebilir.

Diğer alternatifleri Bodrum ve Antalya Havalimanlarıdır.
Bodrum Havalimanı ya da Antalya Havalimanlarının Fethiye’ye mesafesi yaklaşık 2,5 saattir.

Havaalanı Transfer: Fethiye’ye en yakın havalimanı olan Dalaman’dan otele özel transfer aracıyla gelmek isterseniz uçuş bilgilerinizi bize yazılı olarak iletip transfer talep etmeniz gerekiyor.

Verdiğiniz bilgilere uygun saatte havalimanından direkt otele ulaşmanızı sağlıyoruz. Otel adına sizi karşılayacak olan özel araçlarla mümkün olduğunca konforlu ve güvenli yolculuk yapmanızı sağlayacağız. (Transfer hizmeti ücretlidir.) Yolculuk yaklaşık 45 dakika sürmektedir.